Alfa Romeo

Alfa Romeo Tarihçesi

Alfa Romeo , İkinci el araba almak evet, daha ucuza gelir size. Bütçenizi korumak adına da çok mantıklıdır. Fakat, daha fazla dikkat, alırken daha fazla özen gerektirir. Kaza geçirmiş mi? Ne kadar hasar almış? Süspansiyonu iyi mi? Çalıntı mı? Almaya giderken mutlaka bir tamirci ile gidilmeli, gidilemiyorsa almadan gösterilmeli tamirciye. Bütün kontrollerini yaptırmanız gerekir. Bütün bunlardan ayrı olarak ise sizin nasıl bir araba istediğiniz önemli. Sağlam bir araba keyifli sürüş ve spor bir araba tercihiniz ise Alfa Romeo’dan başka bir arabaya binmemenizi tavsiye ediyoruz. Alfa Romeo ailesi olarak en küçük noktaya bile bin bir emek verip efsanelerimizi ortaya koyuyoruz. Kolay kolay eskimeyen arabalarımızı keyifle süreceksiniz. İkinci el olduğunun farkına varmadan size özel bir tasarım gibi düşüneceksiniz. Sürüş keyfi ile sizi içine alacak. Alfa Romeo gibi girdiğiniz her yarışı kazanacaksınız.  Eskimeyen arabaları üreten markamızın kalitesini tatmalısınız. Peki nasıl oluştu Alfa Romeo? Nereden geliyor bu kalite? Bu araba aşkı? Bu mükemmeliyetçilik ilkesi…

Alfa Romeo Tarihçesi

Alfa Romeo tarihçesi 1907 yılı İtalya’sına dayanıyor. Cavaliere Ugo Stella ve Alexandre Darracq tarafından kuruldu. İlk adı da Darrac İtaliana’dır. Fakat ortaklık bittikten sonra şirket Stella’ya kaldı. Stella ve diğer ortakların da kararı ile Darracq İtaliana, Alfa olarak değiştirildi. Açılımı ise Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. 1910’lu yıllarda şirketin tasarımcısı Giuseppe Merosi idi. Araya birinci dünya savaşı girdi ve bir süre duraklamaya geçti Alfa. 1916’da Alfa’nın başına Nicola Romeo geçti ve savaş nedeni ile savaş araç gereçleri üretildi. Savaş bitince 1919’da yeniden araba üretimine geçildi. 1920’de ilk adı Darracq İtaliana olan Alfa, günümüz de de bilinen adı Alfa Romeo’yu aldı. Yarış arabaları yeniden üretilmeye ve bir yarış takımı oluşturulmaya başlandı. 1923’de Vittorio Jano ürettiği ilk araba P2 Grand Prix 1925’de şampiyonluk aldı. Nicola Romeo şirketten ayrıldıktan şirket para sıkıntıları çeker ve bir süre sonra devreye devlet girer ve Alfa Romeo’ya sahip çıkar. Fakat yine de kurtarılamaz ve 1986’da Fiat’a katıldı. Girdiği her yarışı kazanan Alfa Romeo kalitesi ile günümüze kadar adını taşımıştır.

Alfa Romeo Yetkili Servis

Eğer bir Alfa Romeo almayı düşünüyorsanız ya da hali hazırda bir Alfa Romeo’nuz var ise gideceğiniz tek yer yetkili servislerimiz olmalıdır. Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız ile sizlerin sağlığını ve konforunu düşünüyor ve memnuniyetinizi en üst seviyede tutuyoruz. Yeni bir Alfa Romeo alacaksanız da herhangi bir köşe başı tamircisine göstermekten ise yetkili servise gösterirseniz en küçük hatasına kadar size söyleyecek ve sizleri memnun etmek için uğraşacaktır. Her ilde mevcut olan yetkili servislerimize ulaşması çok kolay.

Alfa Romeo Yedek Parça

Kolay kolay ihtiyacınız olmayacağını düşünsek de bu konuya değinmek gerekir. Yetkili servislerimizde uygun fiyatlara sadece orijinal yedek parça temin edebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Unutmayın ki aracınızın her parçası sizlerin sağlığı ve emniyeti için çok önemlidir. Bu yüzden yan sanayi ürünü yerine kesinlikle orijinal parça almalısınız. Ve bu yedek parçalara yetkili servislerimizden kolaylıkla bulaşabilirsiniz.

Alfa Romeo Aksesuar

En ucuz oto aksesuar yine bizde. En güzel ve şık, sizlerin görsel zevkine uygun kullanışlı aksesuarlarımız sizlerin beğenisine sunuluyor. Aradığınız aksesuar her ne ise bizde bulabileceğinize eminiz. Navigasyondan tutun oto parfümüne kadar her türlü ihtiyacınız bizde. Tamamen kaliteli olan ürünlerden memnun olmamınız imkansız. En ucuz oto aksesuar arıyorsanız bizleri tercih etmenizi öneririz. Sizlerin sağlığı ve mutluluğu bizler için en önemli şey.

   

    

 

Alfa Romeo , İkinci el araba almak evet, daha ucuza gelir size. Bütçenizi korumak adına da çok mantıklıdır. Fakat, daha fazla dikkat, alırken daha fazla özen gerektirir. Kaza geçirmiş mi? Ne kadar hasar almış? Süspansiyonu iyi mi? Çalıntı mı? Almaya giderken mutlaka bir tamirci ile gidilmeli, gidilemiyorsa almadan gösterilmeli tamirciye. Bütün…

Makalemizi Beğendiniz mi?

5

Bu Makaleyi Puanlar mısınız*

User Rating: 5 ( 1 votes)

Related Posts:

Opel Tarigi

Opel Tarihçe

Opel marka otomobilin tarihçesi; İnsanlık tarih boyunca hız kazanmak istedi....

Wolkswagen Tarihi

Wolkswagen Tarihi

Wolkswagen AG Almanya’da 1937 yılında tek model halk tipi otomobil...

Theme Settings

%d blogcu bunu beğendi: