Bayiden Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayiden araç alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bayiden Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Günümüz şartlarında, araç sahibi olmamak imkânsızlaştı diyebiliriz, herkesin evinde en az 1 tane araç bulunmaktadır. Tabi, araç sahibi olurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlara dikkatini çekeceğim. Birazdan okuyacağınız makalede bayiden aracı almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğim.

Bayiden Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç almaya karar verdiğinizde size iki seçenek karşınıza çıkıyor bayiden ya da ikinci el. İkinci el araç almanızı önermiyoruz çünkü araçların piyasa değerlerinin altında satılıyor ve aracınızı tekrar satmaya karar verdiğinizde değerinin altında satabilirsiniz ancak, fakat bayiden araç çıkarttığınızda aracınızın daha sonra satışına karar verdiğinizde aracınızın aynı değerinde ya da aracınızın değerinin üstünde satışınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Bayiden araç çıkartmadan önce sizden öncelikle alacağınız aracı kullanış amacınıza göre seçmenizi öneriyoruz. Aracı beğendik hadi alıyoruz diyip heyecanla ani karar vermemenizi öneriyoruz. Aracınızı katalogdan ya da broşürden beğenip sipariş verdiğinizde dahi olsa aracınızı test etmeden almayın. Ayrıca, beğendiğiniz aracı denemeden satın almanızı önermiyoruz. Beğendik ve aracımızı test ettik bununla bitiyor mu? Tabii ki bitmiyor. Aracınızın arıza ve teknik destek durumunda nasıl bir prosedür izlediklerini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Örneğin, bayiden aldığınız araçların tüm bakımları bayide yapılmaktadır ve ilk sizi çağıracakları zaman 10.000 bakımıdır, bakım esnasında yapacakları ya da değiştireceği parçaların ücretlerini içeren belgeyi incelemenizi isteriz.   Çünkü bayiden çıkarttığınız araçlar garanti kapsamındadır. Eğer, bahsedilen kurum araçların tüm yedek parçalarını stoklu bir şekilde bulundurmasını öneriyoruz.Son zamanlarda , bayilerin amaçları arasında sadece araç satmak değil en ucuz yedek parçaları hedeflediğini görmekteyiz.Örneğin , oto aksesuarlarının birçoğunu daha ucuz bir şekilde sahip olabilirsiniz . Aracınızda çelik jant istiyorsanız bayideki fiyat dışarıdan daha ucuz olacaktır. Aracınıza cam filmi düşünürseniz, en ucuz oto aksesuarlarını bayide bulabilirsiniz.   Ayrıca, aracınızın boyasının kalınlığını ölçtürmenizi öneririz çünkü bazı bayiler ikinci el araçları alıp boyatarak bir diğer tabirle makyajlayarak müşterilere sunuyor bunu göz önünde bulundurarak boya kalınlığını kontrol ediniz çünkü araç sahiplerinin en çok dikkat ettikleri durumlardan birisi aracın boyanıp boyanmamasıdır. Bunların ışığında, bayiden istediğiniz aracı çıkartabilirsiniz. Aracı test ettiniz fakat aracı çıkarttığınızda test ettiğiniz araç olmadığı için tüm donanımları A dan Z ye kontrol etmenizi öneririz. Örneğin; Koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma vb.

Bayiden Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Günümüz şartlarında, araç sahibi olmamak imkânsızlaştı diyebiliriz, herkesin evinde en az 1 tane araç bulunmaktadır. Tabi, araç sahibi olurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlara dikkatini çekeceğim. Birazdan okuyacağınız makalede bayiden aracı almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğim. Bayiden Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler…

Makalemizi Beğendiniz mi?

5

Bu Makaleye Puan Verir misiniz?

User Rating: Be the first one !

Related Posts:

Opel Tarigi

Opel Tarihçe

Opel marka otomobilin tarihçesi; İnsanlık tarih boyunca hız kazanmak istedi....

Tork Konverter Nedir? Nasıl Çalışır?

Tork Konverter Nedir? Nasıl Çalışır?

Tork Konverter ; Tork, kelime anlamı olarak dönme gücü demektir. Konventer...

Diferansiyel Nedir Nasıl Çalışır Çeşitleri Nelerdir

Diferansiyel Nedir ? Nasıl Çalışır? Çeşitleri Nelerdir?

Diferansiyel Nedir? Nasıl Çalışır? Diferansiyel, motor torkunu çekiş aksındaki tekerleklere...

Theme Settings

%d blogcu bunu beğendi: