Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Üretilmeye başladığı andan itibaren insanların hayallerini süsleyen, günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi olan otomobillerin her modeli her cinsi birbirinden farklı özellikler gösteriyor. Bütçeniz yeterli ise sıfır olan araç her zaman ikinci elinden daha iyi ve güvenilirdir. Fabrikadan çıkıp direkt sizin kullanımınıza geçen aracın üretildiği markanın garantisi kapsamında olması size büyük bir kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Araç alırken kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Sıfır araç diyerek alınan ama kullanılmaya başladıktan sonra hiçbir şekilde verim alamayan insan sayısı oldukça fazladır. Araç alırken de satarken uğraş ister.  Bu yüzden sıfır araç alırken dikkatinizi tek çeken şey aracın dış görünüşü ve kilometresinin sıfır olması olmamalıdır. Kafanızda oluşan bütün sorulara cevap vermeniz gerekir. Yoksa büyük bir hayal kırıklığı sizi bekliyor olacak.

Öncelikle araç almadan bir süre önce markaları araştırın ve fiyatlar hakkında bilgi edinmeye çalışın. İnternet sitelerini ziyaret edebilir ya da konumunuza yakın olan bir galeride aracı hem yakından görüp hem fiyatı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tabi ki edindiğiniz fiyat bilgisi sizin için yeterli olmayacaktır. Araç için ne kadar sigorta ve eğer yaptıracaksanız kasko bedeli ödeyeceğinizi de önceden öğrenmiş olmanızda fayda var. Bunun yanı sıra aracın kilometrede ne kadar yaktığını da bilmelisiniz.

Maddi konuları düşüncelerinizde çözüme ulaştırdığınızda elinizdeki bazı seçenekleri elemiş olacaksınız. Daha sonra kendinize sormanız gereken sorulardan biri, almak istediğiniz araç hızlı bir araç mı yoksa güvenli bir araç mı olmalı? Hızlı bir araç istiyorsanız hız limitini de kafanızda belirlemelisiniz. Ya da aile boyu güvenli bir araç istiyorsanız hava yastığı, emniyet kemeri ve ABS sistemleri dışında hangi güvenlik elemanları olmasını tercih edersiniz? Bu soruları da yanıtladıktan sonra zaten elinizde çok az bir seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz.

Aldığınız sıfır aracı yıpratmamak adına araç almadan önce bilmeniz gereken bir diğer konu; aracı iş için mi yoksa aile aracı olarak mı kullanacağınız olmalı. Aile aracı olarak aldıktan sonra iş için kullanmak ve araca ağır yükler yüklemek aracınızı yormaktan başka bir işe yaramaz. İş için alacaksanız aracın iç hacminin en az ne kadar olması gerektiğini ve aracın ağırlığını da düşünmeniz gerekiyor.

Diğer bir konu; aracı kaç sene kullanmak istediğinizdir. Sık araba değiştiren biri misiniz yoksa bir araba ile uzun seneler boyunca ihtiyacını karşılayabilen biri mi? Bu sorunun cevabını sık araba değiştiren biri olarak veriyorsanız, alacağınız aracın ikinci el piyasasını da bilmeniz gerekir. Örneğin sıfır bir araç aldıktan sonra on bin kilometredeyken sattığınızda aracın fiyatı çok bariz bir şekilde düşüyorsa, bu sizi büyük bir maddi kayba uğratacaktır. Kimse çuval dolusu parasının boşa gittiğini görmek istemez.

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Araç alırken hangi teknolojik özelliklere sahip olduğunu bilmek de size artı bir zaman kazandırır. Araç almadan önce hangi oto yedek parçalarının kullanıldığını ve bu oto yedek parçalarının orjinallerinin fiyatlarına da az çok aşina olmanızda fayda var. Çok düşük bir olasılık bile olsa, aldığınız araç arızalanırsa ve bir oto yedek parçası almanız gerekirse, sıfır aracınıza çıkma bir ürün kullanmak istemeyeceksiniz. Her yedek parça da bütün otomobillerde kullanılacak şekilde tasarlanmadığından parçalar ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ayrıca araç alırken tasarımına ve i donanımının nasıl olmasını istediğinizden de emin olmalısınız. Aracınız için sonradan alacağınız en ucuz oto aksesuarlarını da nerede bulacağınızı öğrendikten sonra seçtiğiniz aracı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Üretilmeye başladığı andan itibaren insanların hayallerini süsleyen, günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi olan otomobillerin her modeli her cinsi birbirinden farklı özellikler gösteriyor. Bütçeniz yeterli ise sıfır olan araç her zaman ikinci elinden daha iyi ve güvenilirdir. Fabrikadan çıkıp direkt sizin kullanımınıza geçen aracın üretildiği markanın garantisi kapsamında…

Makalemizi Beğendiniz mi?

0

Bu Makaleyi Puanlar mısınız?

User Rating: Be the first one !

Related Posts:

Lastik Nedir Nasıl Çalışır Kısımları Nelerdir

Lastik Nedir? Nasıl Çalışır? Kısımları Nelerdir?

Lastik Nedir? Otomobilin yer ile temasını sağlayan tek parçası lastiklerdir. Bu...

Direksiyon Nedir Nasıl Çalışır

Direksiyon Nedir? Nasıl Çalışır?

Direksiyon Nedir? Otomobilde çok basit çember şekide bir parça gibi...

Maddi Hasarlı Kazalarda Yapılması Gerekenler

Maddi Hasarlı Kazalarda Yapılması Gerekenler

Maddi Hasarlı Kazalarda Yapılması Gerekenler ; Şehirlerde yaşayan nüfus sayısı...

Theme Settings

%d blogcu bunu beğendi: