Sis Lambası Nedir? Sis Lambası Ne İşe Yarar?

Sis Lambası

Sis lambası isminden de anlaşıldığı gibi görüşün azaldığı sisli veya yağmurlu kötü hava koşullarında şerit çizgileriniz, yolun yüzeyini daha iyi görmemizi sağlayan oto parçasıdır. Bazı tasarımlar oto aksesuar olarak tasarlanmış olup, şık görünümlere sahiptir. Araçlarda bulunan kısa veya uzun farlar özellikle yağmurda ve siste yoğunlaşmaya neden olarak parlak yansımalara neden olur. Bu da aydınlatmanın verimini düşürür. Sis farı otomobilin yere biraz daha yakın yerine montajlanır. Bunun nedeni ise ıslak bir yol yüzeyi ışığın %85 gibi ciddi bir oranını yutar.

Sis farı yere paralel, açısı geniş olan, kısa menzilli ve homojen bir ışık türü üretir. Işığın deseni ise alt kısmı aydınlık, üst kısmın karanlık olacak şekilde yataydır ve keskin bir şekilde bölünerek üretilmiştir. Sis farlarını doğru yerde ve doğru zamanda kullanmanız gerektiği gibi birçok olumsuz durumu da ortadan kaldırmaktadır. Güvenli bir sürüş için bu ürünlere can güvenliğimiz için ihtiyaç duyarız.

SİS LAMBASI İKİ ÇEŞİTTİR

Araçlarda ön ve arka olmak üzere iki tür sis farı vardır. İkisinin kullanım amacı farklıdır. Ön sis farı aracın yol güzergahını aydınlatmak için kullanılırken, arka sis farı arkamızdan gelen otomobil şoförünü uyarmak içindir. Genelde park lambaları bu görevi yapar fakat sisli ve yağmurlu havalarda arkanızdaki aracı park lambası ile uyaramazsınız. Bu yüzden daha yüksek ışık şiddeti ile yanan sis farı tercih edilmelidir. Arka sis farı ile dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise gereksiz durumlarda bu farı kullanmamaktadır. Arkanızdaki sürücü yüksek ışıktan rahatsız olabilir. Kısacası sis farı isminden de anlaşıldığı gibi sadece sisli havalarda kullanılması en doğru kullanım şeklidir. Bu yüzden sisli bölgeden çıktıktan sonra bu farları kapalı tutmaya özen göstermelisiniz.

Bazı otomobil sürücüleri boyalı ampul kullanmaktadır. Bu son derece faydasız bir yöntemdir. Oto aksesuar olarak temin edilen xenon kit sis farı olarak kullanılıyor. Düzensiz ışık kırılmalarından dolayı karşınızdan gelen sürücüleri çok zor durumda bırakacağınızı unutmayın!

Otomobil üreticilerinin ağırlıklı olarak orijinal ekipman kullanmalarını öneriyor. Fakat bu her zaman evdeki bütçeyi dengede tutamayabilir. Bu yüzden alternatif olarak oto aksesuar ürünleri bu duruma göre üretilmiş ve boyasızdır. Boyasız sis lambası aynı zamanda otomobil üreticileri tarafından önerilen alternatif yöntemdir. En ucuz oto aksesuar demek her zaman kalitesiz ürün demek değildir. Unutmamak gerekir ki markayı marka yapanda bir ustadır. Doğru üretim ve doğru pazarlama stratejisi ile toptan oto aksesuar ürünlerimizi kontrol edebilir, kaliteye dayandırılmış en ucuz oto aksesuar ürünleri fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

https://www.ototnc.com

 

Oben Sis Lambası Sarı

Oben Sis Lambası Sarı Cam 2’li

Oben Sis Lambası Sarı Renk Cam 2’li Set

40,00 24,90 

Satın Al Butonu

 

 

Sis lambası isminden de anlaşıldığı gibi görüşün azaldığı sisli veya yağmurlu kötü hava koşullarında şerit çizgileriniz, yolun yüzeyini daha iyi görmemizi sağlayan oto parçasıdır. Bazı tasarımlar oto aksesuar olarak tasarlanmış olup, şık görünümlere sahiptir. Araçlarda bulunan kısa veya uzun farlar özellikle yağmurda ve siste yoğunlaşmaya neden olarak parlak yansımalara neden…

Bu Makaleyi Faydalı Buldunuz mu?

5

Makalemizi Puanlar mısınız?

User Rating: 4.25 ( 2 votes)

Related Posts:

Oto Elektrik Kaçağı Nedir

Oto Elektrik Kaçağı Nedir? Oto Elektrik Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Oto Elektrik Kaçağı Nedir? Oto Elektrik Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?...

Piston nedir

Piston Nedir? Piston Nasıl Çalışır?

Piston nedir ve piston nasıl çalışır? Piston (itenekli) bir silindir...

Ekonomik Sürüş Teknikleri

Ekonomik Sürüş Teknikleri Nelerdir?

Ekonomik sürüş teknikleri özellikle ülkemiz gibi otomobil yakıtlarının yüksek fiyatlı...

Theme Settings

%d blogcu bunu beğendi: